Wynajem

kontenerów

Wynajem kontenerów: jak zamówić usługę?

Osoby i firmy zainteresowane wynajmem kontenerów mogą skontaktować się z naszą firmą telefonicznie, mailowo lub bezpośrednio poprzez formularz znajdujący się w zakładce Kontakt. Odpowiemy na wszelkie Państwa pytania, w miarę możliwości również na te dotyczące kwestii pozwolenia na ustawienie kontenerów w określonych lokalizacjach. Już podczas pierwszego kontaktu telefonicznego klient uzyskuje od naszego pracownika niezobowiązującą wycenę konkretnej usługi. Na wiadomości elektroniczne odpowiadamy niezwłocznie – w dniu nadesłania lub w kolejnym dniu roboczym. Na wynajem kontenera mogą Państwo zdecydować się telefonicznie lub online.

Podstawienie kontenerów

Pracownik ustala z klientem dokładny termin podstawienia kontenera, formę płatności i miejsce realizacji usługi. W określonym czasie, zawsze w wyznaczonym terminie, zostanie on dostarczony na miejsce i odpowiednio ustawiony. Koniecznie należy jednak pamiętać, że w sytuacji, gdy kontener ma stanąć na drodze publicznej, z pewnością niezbędne będzie uzyskanie wcześniej pozwolenia na zajęcie pasa ruchu. 

 

Wypełnienie kontenera i jego odbiór

Kontener pozostaje do dyspozycji klienta, który umieszcza w nim swoje śmieci, gruz, piasek, odpady budowlane czy odpady wielkogabarytowe. Najczęściej ustalany jest określony czas na taki załadunek lub klient informuje firmę o zapełnieniu kontenera i konieczności jego wywiezienia lub wymiany. Odbiór wynajętego kontenera odbywa się najczęściej we wcześniej ustalony dzień. Zdarzają się jednak sytuacje, że z różnych przyczyn potrzeba nieco więcej czasu na załadunek bądź jest on gotowy wcześniej, wówczas wystarczy nas o tym nas poinformować. 

 

Jak szybko i na jak długo można wynająć kontener?

W większości przypadków możliwe jest podstawienie wynajętego kontenera już kolejnego dnia roboczego po zamówieniu. Istnieje jednak możliwość zrealizowania zamówienia ekspresowego, czyli dostarczenia kontenera jeszcze w tym samym dniu, jeśli zależy Państwu np. na szybkim wywozie gruzu. W takiej sytuacji zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Wynajem kontenerów przewidziany jest średnio na czas od 5 do 7 dni. Jednak zależnie od indywidualnych potrzeb klienta umożliwiamy dodatkowe rozwiązania. Pierwsze z nich przewiduje wynajem na dłuższy okres, kolejne to podstawienie go rano i zabranie wieczorem lub podstawienie na 30 minut, w czasie których musi zostać załadowany. Każda z tych usług będzie objęta indywidualną wyceną.  

 

Zezwolenie na zajęcie pasa ruchu

Sytuacja ta dotyczy przypadków, gdy klient chce ustawić kontener na ulicy, chodniku lub na pasie zieleni. Bardzo często ustawiamy kontenery na prywatnych posesjach lub terenach należących do spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych. Jeśli jest to własność klienta, to pozwolenie nie jest konieczne, natomiast jeśli jest to droga osiedlowa, należy powiadomić o swoich zamiarach odpowiedni organ. Zezwolenie jest niezbędne, jeśli sprawa dotyczy drogi gminnej, powiatowej lub wojewódzkiej. Wydawane jest na określony czas i daną powierzchnię, czyli trzeba dokładnie określić miejsce, jakie zajmie wynajmowany kontener oraz czas jego użytkowania. Uiszcza się również odpowiednią opłatę, która obliczana jest za każdy metr kwadratowy i czas postoju. Procedury mogą zająć od kilku do kilkunastu dni. Jednak warto tego dopilnować, bo kary są znacznie wyższe. 

Zadzwoń: 504-933-168, 578-437-909

Zamów kontener lub uzyskaj poradę