Wynajem
kontenerów

Wynajem kontenerów na śmieci- Kraków

Umożliwiamy wynajęcie kontenerów na różnego rodzaju odpady, m.in. budowlane, wielkogabarytowe, do wywozu gruzu i ziemi oraz odpadów sezonowych. Świadczymy usługi zarówno dla odbiorców prywatnych, jak i firm z terenu Krakowa oraz okolic. Zamawiając u nas kontenery, nie musisz długo czekać na ich dostarczenie. Podstawiamy je i odbieramy odpady zgodnie z wcześniej wyznaczonymi terminami.

Jak wynająć kontener na odpady?

Osoby i firmy zainteresowane wynajmem kontenerów mogą skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub bezpośrednio poprzez formularz kontaktowy. W odpowiedzi na zapytanie przygotowujemy wstępną wycenę zamówionych usług. Po zaakceptowaniu jej przez Klienta ustalamy szczegóły wynajmu, m.in.: terminy podstawienia i odbioru kontenerów, formę płatności oraz miejsce realizacji usług. Na wszystkie realizowane przez nas usługi wystawiamy faktury VAT.

Podstawienie, wypełnienie i odbiór kontenerów

Realizujemy usługi wynajmu kontenerów w opcji jednorazowej oraz stałej. W pierwszym przypadku dostarczamy i odbieramy je zgodnie z wcześniej ustalonymi terminami, uwzględniającymi wymagany czas na załadunek. W opcji zlecenia stałego w określonym przedziale czasowym kontenery są dostarczane i odbierane zgodnie z zapotrzebowaniem Klienta. Informuje on nas o ich zapełnieniu i konieczności ich wywiezienia.

Ile czasu trzeba czekać na wynajem kontenera?

Jak szybko i na jak długo można wynająć kontenery? W większości przypadków podstawiamy je już w następnym dniu roboczym po złożeniu zamówienia. W naszej ofercie znalazła się również opcja zrealizowania zamówienia ekspresowego, czyli dostarczenia kontenera jeszcze w tym samym dniu, jeśli zależy Państwu np. na szybkim wywozie gruzu. W takiej sytuacji zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Standardowo kontenery wynajmowane są średnio na czas od 5 do 7 dni. Jednak w zależności od indywidualnych potrzeb Klienta proponujemy elastyczne rozwiązania. Umożliwiamy wydłużenie lub skrócenie okresu wynajmu. Każda z tych usług objęta jest indywidualną wyceną.

 

Zezwolenie na zajęcie pasa ruchu

W sytuacji, gdy klient chce ustawić kontener na ulicy, chodniku lub na pasie zieleni, wymagane jest zezwolenie na zajęcie pasa ruchu. Bardzo często kontenery ustawiane są na prywatnych posesjach lub terenach należących do spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych. Jeśli jest to własność klienta, to pozwolenie nie jest konieczne, natomiast jeśli jest to droga osiedlowa, należy powiadomić o swoich zamiarach odpowiedni organ. Zezwolenie jest niezbędne, jeśli sprawa dotyczy drogi gminnej, powiatowej lub wojewódzkiej. Wydawane jest ono terminowo dla konkretnej lokalizacji kontenera oraz czasu jego użytkowania. Uiszcza się również odpowiednią opłatę, która obliczana jest za każdy metr kwadratowy i czas postoju. Procedury związane z uzyskaniem pozwolenia mogą zająć od kilku do kilkunastu dni. Jednak warto tego dopilnować, bo kary za bezprawne postawienie kontenerów są dość wysokie.

Dlaczego warto wynająć kontener na śmieci?

Kontenery na śmieci są wygodnym sposobem na pozbycie się odpadów, szczególnie gdy planujemy większe prace remontowe lub budowlane. Dzięki nim niepotrzebne rzeczy można od razu legalnie wyrzucić i nie martwić się ich zaleganiem na terenie posesji. Stosy śmieci budowlanych czy resztki gruzu mogą stwarzać zagrożenie dla przechodniów, zwierząt i bawiących się w sąsiedztwie dzieci. Wynajęcie kontenera na śmieci jest również dużym ułatwieniem przy porządkowaniu terenów zielonych: ogródków działkowych, przydomowych ogrodów czy parków. W ten sposób można łatwo wywieźć odpady sezonowe: zgrabione liście, skoszoną trawę, wycięte krzewy, połamane gałęzie czy zawartość kompostownika. Wynajmując kontenery w naszej firmie nie musisz martwić się ich wywozem, bo zrobimy to za Ciebie.

Zadzwoń do nas i ustal szczegóły wynajmu kontenera na śmieci i wywozu odpadów.

Zadzwoń: 504-933-168, 578-437-909

Zamów kontener lub uzyskaj poradę