Odpady wielkogabarytowe

Wywóz odpadów wielkogabarytowych - Kraków

Remont, zmiana aranżacji wnętrza czy wielkie sprzątanie – wiele sytuacji sprawia, że pozbywamy się z domu przedmiotów, których rozmiary znacząco przewyższają możliwości klasycznego kubła na śmieci czy worka na gruz. W takiej sytuacji musimy znaleźć sposób na legalny wywóz odpadów wielkogabarytowych. Nasza firma świadczy takie usługi. W umówionym czasie przywozimy odpowiednimi samochodami kontenery na zalegające na podwórku lub przed blokiem śmieci o większych rozmiarach. Załadunek odpadów do kontenera leży w gestii zamawiającego.

Wywóz śmieci z posesji prywatnych i wspólnot mieszkaniowych

Nasze usługi świadczymy nie tylko dla gmin, które zgodnie z przepisami odpowiadają za wywóz odpadów komunalnych i wielkogabarytowych na ich terenie. Każde gospodarstwo domowe oraz wspólnota mieszkaniowa w razie potrzeby może podpisać umowę wywozu lub wynajęcia kontenera na śmieci z firmą prywatną, taką jak nasza.

Co zaliczamy do odpadów wielkogabarytowych?

Zgodnie z definicją odpady wielkogabarytowe to część odpadów komunalnych, które ze względu na swój duży rozmiar lub wagę nie mogą zostać umieszczone w klasycznych pojemnikach na śmieci. Zaliczamy do nich, m.in.:

  • stare meble, np.: szafy, stoły, łóżka,
  • wózki dziecięce,
  • wykładziny i wycieraczki,
  • dywany, linoleum,
  • materace,
  • rowery,
  • opony,
  • meble ogrodowe – stojaki, parasole, dmuchane baseny, krzesła.

Wśród zbyt dużych rozmiarowo odpadów znajdują się również elektrośmieci, czyli zużyte sprzęty elektroniczne i AGD, a wśród nich: telewizory, kuchenki, lodówki, pralki i inne. Ze względu na posiadanie elementów niebezpiecznych, wymagają one ich demontażu przed procesem recyklingu.

Czego nie wolno wkładać do kontenerów na śmieci wielkogabarytowe?

Zamówić wywóz odpadów wielkogabarytowych lub wynająć kontener może każdy. Trzeba jednak wiedzieć, że wśród tej kategorii śmieci nie powinny znaleźć się wszelkiego rodzaju odpady sezonowe i budowlane. Mowa tu o panelach, belkach, deskach drewnianych, ramach okiennych, grzejnikach i płytkach. Zakaz ten obejmuje również: części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe i armaturę sanitarną. Ze względu na niebezpieczeństwo skażenia środowiska odpady niebezpieczne, takie jak: puszki po farbach, beczki po olejach, kleje, baterie, tonery i kartridże, również nie powinny być wrzucane do pojemników wielkogabarytowych, tylko składowane osobno.

Gdzie na posesji składować odpady wielkogabarytowe?

Nie każdy właściciel posesji dysponuje wolnym miejscem do przechowywania starych mebli, zepsutych rowerów czy sprzętu AGD. Składowanie tak dużych i ciężkich przedmiotów bywa uciążliwe. Wynajęcie kontenera na odpady wielkogabarytowe skutecznie rozwiązuje ten problem. Aby pozbyć się kłopotu, wystarczy skontaktować się z naszą firmą i zamówić kontener na śmieci. Dostarczymy go pod wskazany adres i odbierzemy zgodnie z ustalonym grafikiem.

Przy planowanych dłuższych pracach, np. remontowych, zapraszamy do wynajęcia kontenera na okres dłuższy niż jeden dzień. W ten sposób odpady mogą być sukcesywnie wyrzucane i składowane w kontenerze wraz z postępem prac budowlanych.

Jakie są kary za nielegalny wywóz odpadów?

Nielegalny wywóz wszelkich odpadów jest surowo zabroniony. Dotyczy to nie tylko lasów i tzw. dzikich wysypisk. Ukaranym można zostać również za zaśmiecanie gruntów rolnych, pól czy przestrzeni publicznej. Pozbywanie się śmieci w miejscach do tego niedozwolonych kwalifikowane jest jako wykroczenie, za które można dostać mandat do 5000 zł. W przypadku stworzenia zagrożenia dla życia ludzkiego czyn ten kwalifikowany jest już jako przestępstwo, którego konsekwencją jest pozbawienie wolności do 25 lat. Planując zatem pozbycie się śmieci o niestandardowych rozmiarach, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak nasza.

Dbaj o środowisko i wyrzucaj śmieci do zamówionego u nas kontenera.

Zadzwoń: 504-933-168, 578-437-909

Zamów kontener lub uzyskaj poradę