Odpady wielkogabarytowe

Wywóz odpadów wielkogabarytowych 

Remont, zmiana aranżacji wnętrza czy wielkie sprzątanie – wiele sytuacji sprawia, że pozbywamy się z domu przedmiotów, których rozmiary znacząco przewyższają możliwości klasycznego kubła na śmieci czy worka na gruz. W takiej sytuacji musimy znaleźć sposób na wywóz odpadów wielkogabarytowych. Nasza firma świadczy takie usługi: w umówionym czasie przyjeżdżamy odpowiednimi samochodami i zabieramy z podwórka czy sprzed bloku wszelkie zalegające śmieci o większych rozmiarach.  

Co zaliczamy do odpadów wielkogabarytowych?

Wiele gmin organizuje regularnie wywozy odpadów wielkogabarytowych. Jesteśmy również otwarci na taki rodzaj współpracy. Zgodnie z definicją odpady wielkogabarytowe to część odpadów komunalnych, które ze względu na swój wielki rozmiar nie mogą zostać umieszczone w klasycznych pojemnikach na śmieci. Zaliczamy do nich: szafy, stoły, dywany, łóżka, tapczany, pierzyny, materace, rowery, małe opony samochodowe czy duże zabawki. Jednak to jeszcze nie koniec. Pośród zbyt dużych rozmiarowo odpadów znajdują się również elektrośmieci, czyli zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne, a wśród nich: telewizory, kuchenki, lodówki, pralki i inne. 

       

Czego nie wolno wkładać do kontenerów na odpady wielkogabarytowe?

Zamówić wywóz odpadów wielkogabarytowych lub wynająć kontener może każdy. Trzeba jednak wiedzieć, że pośród odpadów wielkogabarytowych nie powinny znaleźć się wszelkiego rodzaju odpady budowlane i sanitarne. Mowa tu o panelach, belkach, deskach drewnianych, umywalkach, wannach, płotach, ramach okiennych, muszlach toaletowych, grzejnikach, spłuczkach, płytkach. Zakaz ten obejmuje również: części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe czy odpady ogrodowe.   

Zadzwoń: 504-933-168, 578-437-909

Zamów kontener lub uzyskaj poradę