Wywóz odpadów zielonych

Wywóz odpadów sezonowych - Kraków

   Świadczymy usługi z zakresu wywozu odpadów sezonowych, w tym zielonych. Jest to jeden z większych problemów, z którym borykają się mieszkańcy m.in. domów jednorodzinnych i bloków mieszkalnych. Obowiązujący zakaz palenia liści i trawy sprawił, że pozbycie się ich z terenów posesji stało się uciążliwe. O ile na posesjach prywatnych jest możliwość składowania ich w kompostownikach, o tyle w domach wielorodzinnych już nie. Z pomocą przychodzą takie firmy jak nasza, które oferują możliwość wywiezienia takich śmieci. Możliwy jest odbiór i wywóz odpadów sezonowych nawet w ten sam dzień.

Co zaliczamy do kategorii odpadów sezonowych?

Odpady sezonowe powstają w ściśle określonych porach w roku. Przykładowo zimą będą to śnieg oraz popiół. W okresie poświątecznym w koszach zapewne znajdą się choinki, wieńce i stroiki świąteczne. Wiosna i jesień są natomiast czasem porządkowania ogródków działkowych, kiedy wyrzucane są m.in. liście, trawa, kora, kwiaty, gałęzie i krzewy, które nazywane są odpadami zielonymi. Do tej grupy zaliczamy także owoce i warzywa (oprócz cytrusów), łodygi, drobne pędy, chwasty i resztki kuchenne pochodzenia roślinnego, np. obierki. Odpady zielone są biodegradowalne, w związku z tym umieszczamy je w koszach brązowych. Wyjątek stanowi popiół, który nie jest materiałem biologicznym, w związku z czym wyrzucany jest do kontenerów w kolorze szarym.

Od czego zależy cena za wywóz odpadów sezonowych?

  Odbiór odpadów zielonych, podobnie jak wywóz gruzu czy wywóz ziemi, nie jest przedsięwzięciem kosztownym. To zdecydowanie jedna z tańszych usług, jeśli chodzi o wynajem kontenerów. Ostateczny koszt zależy tu m.in. od tego, na jak długo ma być on wynajęty. W cenę usługi wchodzą również: dojazd, postój i odbiór, amortyzacja samochodu, płaca pracownika oraz utylizacja odpadów.
      W celu poznania oferty i kosztorysu prac, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy.

Zadzwoń: 504-933-168, 578-437-909

Zamów kontener lub uzyskaj poradę