Wywóz odpadów zielonych

 

Wywóz odpadów zielonych

Wywóz odpadów zielonych obejmuje wywóz liści, trawy, krzewów, gałęzi czy kwiatów. Do tej grupy zaliczamy jedynie odpady komunalne, w których skład wchodzą części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych takich, jak parki czy ogrody. Poza wspominanymi wyżej, do odpadów zielonych zaliczamy również owoce i warzywa (oprócz cytrusów), łodygi, drobne pędy, chwasty, trociny, resztki kuchenne – wśród nich np. obierki, jednak bez odpadków pochodzenia zwierzęcego. Odpady zielone zaliczane są do segregowanych, w związku z tym powinno się unikać ich wrzucania do innych pojemników, zaś w kontenerze na nie przeznaczonym nie powinny znajdować się inne odpadki.  

Co wpływa na koszt wywozu odpadów zielonych?

Odbiór odpadów zielonych, podobnie jak wywóz ziemi, nie jest przedsięwzięciem kosztownym. To zdecydowanie jedna z tańszych usług, jeśli chodzi o wynajem kontenerów. Ostateczny koszt zależy tu m.in. od tego, na jak długo ma być wynajęty kontener. W cenę usługi wchodzi jego podstawienie, postój i odbiór, amortyzacja samochodu, płaca pracownika oraz utylizacja odpadów. 

     

Jak pozbyć się odpadów zielonych?

Kontener na odpady jest jedną z opcji w przypadku konieczności wywiezienia odpadów zielonych. To, na co klient się zdecyduje, w dużej mierze uzależnione jest od ich ilości. Przy mniejszych pracach ogrodowych sprawdzają się worki big bag, można je również samodzielnie zapakować i ustawić obok pojemnika z odpadami mokrymi, zaznaczając że są to odpady zielone, dostarczyć do punktu utylizacji lub wykorzystać je w kompostowniku w przydomowym ogrodzie.  

Zadzwoń: 504-933-168, 578-437-909

Zamów kontener lub uzyskaj poradę